opony do rowerów uszczelniacze

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu samochodów znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc napełniać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go stosownie przygotować. Sporo osób niemniej jednak nie wykorzystuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony rowerowe duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motocykl, toteż lista prac, jakie musimy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nazbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Do tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć bądź też przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. W dodatku warto sprawić detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, jakie wypada wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby również rower szczegółowo umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w trakcie całego sezonu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *