Mięśnie kegla u faceta

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

wibrator na mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć wybitnie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia przynoszą w owym czasie lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba później jak zwykle powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Sporo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź dokuczliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *